Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home3/onwayir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa---/functions/theme-functions.php on line 1966
صـالحیـن | دانش آموز مسلمان
Monday , 28 November 2022 / دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
آخرین مطالب:

صـالحیـن

۳ مرحله صحیح صالحین

جذب در کار تربیتی و صالحین سه مرحله اساسی داریم: { *جذب * تثبیت * رشد } اما متأسفانه در این میان گاه مشاهده می شود که در برخی از مساجد و پایگاه های کشور، این فرآیند اصیل تربیتی به اشتباه در قالب سیکلی معیوب صورت می پذیرد و به جای مراحل؛ جذب، تثبیت و رشد. فرآیند غیرصحیح و غیراصولی: ... بیشتر بخوانید »

عکس : حلقه صالحین

آن کسی که با ایمان است، آن کسی که دنبال اهداف والاست، آن کسی که حاضر است از وجود خود برای کشورش برای اسلامش برای نظام اسلامی، برای آحاد ملتش، با وجود خود با استعداد خود، با جان و تن خود سرمایه گذاری کند او بسیجی است، پست های مرتبطپسر کو ندارد نشان از پدر.. تصاویر حجره تکانی اتاق فکر ... بیشتر بخوانید »

حلقه صالحین

پست های مرتبططرح بحث حکومت و ولایت فقیه / مخاطب: کودک و نوجوان حلقه صالحین در مناطق عملیاتی یک سنت نیک و جالب در حلقه صالحین ما حلقه های زیبای صالحین در گوشه ای از ایران اسلامی ایده – مسابقه تیمی در حلقه صالحین وظایف سرگروه (کامل) کار تیمی دانلود PDF بیشتر بخوانید »

درآمدی بر رویش ها، نیم ریزش ها و ریزش ها در صالحین

طلحه و زبیر، از مسلمانان زمان پیامبر بودند و در جنگ های پیامبر با بت پرست ها شرکت کرده بودند. آنها خودشان را شیخ و رئیس سفید و بزرگ قبیله می دانستند. می گفتند ما کمتر از ابوبکر و عثمان نیستیم. ما هم لیاقت جانشینی پیامبر را داریم. اما این سه خلیفه مقام و منصبی به طلحه و زبیر نداده ... بیشتر بخوانید »

بیهوده گویی؛ تعریف، اقسام، انگیزه ها و راه درمان آن (نمونه طرح بحث)

بیهوده گویى یعنی: مقصود از بیهوده گویی، به زبان آوردن سخنی است که فایده مجاز و مشروع دنیوی یا اخروی، مادی یا معنوی، عقلایی یا شرعی نداشته باشد و به طور کلی سخن گفتن از آنچه برای گوینده و همچنین شنونده بهره ای ندارد، بیهوده گویی است که از آن به شهوت کلام نیز تعبیر شده است.۱ سخنان بیهوده حاصلی جز تلف ... بیشتر بخوانید »

نمونه طرح بحث در حلقه / شکر و زبان

شروع جلسه با یک مسابقه بعد از سلام و احوال پرسی؛ مسابقه: باید با یک نفس دو سوره از قرآن بخواند و سپس خودش را معرفی کند! سوال: یک دعای بی نقطه؟ اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم (مقدمه ای بود برای فرستادن صلوات و شروع جلسه) دوستای خوب خودم، مهندس ها و دکترهای فردا، پدرها ... بیشتر بخوانید »

نمونه طرح موضوع در جلسات / موضوع: گفتن بسم ا…

نمونه طرح موضوع در جلسات موضوع: گفتن بسم الله الرحمن الرحیم مخاطب: کودکان آغاز بحث: در میان اقوام ، ملت ها و گروه های مختلف کارهای مهم و با ارزش را با نام بزرگی از بزرگان خود که شخص مهم و مورد احترام آنهاست و علاقه ی شدیدی به آن دارند ، شروع می کنند ؛ تا آن کار مبارک ... بیشتر بخوانید »

این حلقات صالحین …

این حلقات صالحین ، از کار های بسیار خوب و برجسته است که گسترش کمّی و کیفی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

این حلقات صالحین، از کار های بسیار خوب و برجسته است که گسترش کمّی و کیفی آن باید مورد توجه قرار گیرد. امام خامنه ای [download id=”63″] پست های مرتبطپوستر حلقه نورانی صالحین تجربه: امتیاز و تاثیر امتیاز منفی گنجینه صالحین – گلچین مجموعه آیا میتوان یکی از اعضای حلقه را مامور به تجسس و خبر رساندن از اعضای گروه ... بیشتر بخوانید »

خاطره صالحین – قهر تربیتی و نتیجه آن

خاطره یک سرگروه – مربی حلقه کودک و نوجوان ( ۱۰ تا ۱۴ سال) بعد از حدود ۱۰ روز غیبت در حلقه (به خاطر حضور در اردوی جهادی) در بازگشت به مسجد و حلقه،  به دلیل عدم رعایت چند قانون کلی توسط بچه های حلقه، آنها یک هفته از جمیع برنامه های مسجد و حلقه و حتی حضور در مسجد  ... بیشتر بخوانید »

هدف حلقه است..

هدف حلقه است، نه جای حلقه.. هر چند بهتره توی مسجد باشه.. به جای گذاشتن وقت برای رفتن دنبال کلید، هدف اصلی یعنی حلقه رو دریاب.. توی بوستان محل، حیاط مسجد، جلوی درب مسجد هم میشه حلقه رو برگزار کرد.. { تصویر حلقه روی زیرانداز جلوی درب ورودی مسجد } { توضیح: جلسه ارائه کنفرانس و تربیت سرگروه است، نه ... بیشتر بخوانید »

راهنمای برگزاری اردو

[download id=”55″] عنوان: روش برگزاری اردوی تربیتی / حجم: ۳۶۷ کیلوبایت / فرمت: pdf پست های مرتبطاردوگاه مهاجران طرح گذرنامه… ( برای اعزام مشهد) تشکیل حلقه های صالحین در بوستان محل پیشنهاد هایی در ارتباط با اردوهای حلقه دانلود PDF بیشتر بخوانید »

صـالحـین

صدای سایش بالهای فرشتگان خدا را هم در حلقه میشنوی… پست های مرتبطچی و چگونه جایزه بدهیم؟ مراحل تربیتی گزارشی از تجربیات یک مربی حلقه صالحین “باند بازی” برخی اعضا در حلقه ها ارتباط اعضا با کادر مجموعه محل اطمینان مربی و متربی وقار مربی عاملی موثر بر رفتار متربیان دانلود PDF بیشتر بخوانید »

مظهر فداکاری

یکی از مهمترین و برجسته ترین مظاهر فداکاری ، همین شجره طیبه بسیج است .. امام خامنه ای پست های مرتبطکلیپ توصیه های مهم رهبر انقلاب به هیئت های عزاداری تن دادن به مطالبات غیرقانونى، زیرفشار، خود این شروع دیکتاتورى است. آیت الله جوادی آملی در مورد امام.. چرا می گوییم “امام خامنه ای”؟ امر به معروف و نهی از ... بیشتر بخوانید »

کیفیت یا کمیت؟ (کار فرهنگی)

امام خامنه ای : این حلقات «صالحین»، از کارهاى بسیار خوب و برجسته است و در طریق همین تکمیل بسیج قرار دارد که ان‌شاءالله روز به روز باید آن را کاملتر کرد. کیفیتها باید بالا برود؛ البته کیفیت بر کمیّت ترجیح دارد، لکن کمیّتِ با کیفیت هم داراى اهمیت است؛ یعنى گسترش سطحى و عرضى همراه با عمق‌یابى، هر دو ... بیشتر بخوانید »