شنبه , ۵ مهر ۱۳۹۹
آخرین مطالب:

نکته ای مفید برای سرگروهها

 

مردم معمولی در راستای تکامل دینعموماً شامل سه دسته اند.

این سه دسته عبارتند از:

۱- معاند (با دین دشمنی می کنند) :

گروه معاند خود دو دسته اند: ۱- معاند آگاه: یعنی می داند که چه درست است و چه غلط اما با این حیث باز مخالفت می کند.

۲- معاند ناآگاه: یعنی به غلط فکر می کند که تفکر او درست است.

۲- جاحد: گروهی هستند که نسبت به مبانی دین مشکلی ندارند و اگر دین را به آنها تبیین کنی می پذیرند یعنی حقایق دین به آنها نرسیده و با شک و تردید دست و پنجه نرم می کنند. یادآوری می شود که این گروه مستعدترین گروه برای تغییر به نیکی و خوبی است.

۳- جامد: گروهی هستند که متهجرالفکرند به عبارتی دارای جمود فکری هستند یعنی هرچه به آنها بگویی قبول نمی کنند و شدیدترین ایده فکری منفی دارند و کسی که می خواهد در تربیت آنها بکوشد کار خیلی مشکلی دارد.

توجه:

در تحلیل این سه گروه باید عارض شوم که قشر معاند آگاه از گروه معاند با بحث و استدلال منطقی به سمت گروه جاحد حرکت می کنند و آن قشر معاند ناآگاه به خاطر تأکید بر موضع ناآگاهانه خود و سراغ مطالعه و حقیقت نرفتن به سمت گروه جامد سوق پیدا می کنند و حرف و استدلال هیچ بشری را قبول نمی کنند.

التماس دعا

وبلاگ تمارها (پایگاه شهدای رضی محله و کرکت محله شهرستان رامسر) http://tammarha.loxblog.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2019-2020 , All Rights Reserved
Design By ShikDL