جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین مطالب:

یکشنبه سیاه مجلس و دولت/ روزی که دشمن شاد شد

استراتژی آقا روح الله:
“آن روزى را که دشمن از ما تعریف کند باید عزا گرفت. معلوم مىشود در ما اشکالى پیدا شده است، آنها باید فحش دهند و ما هم باید محکم کارمان را انجام دهیم”

 

امروز را به حق می‌توان “یکشنبه سیاه” مجلس و دولت نام گذاشت، یکشنبه سیاهی که در آن برخی نمایندگان و احمدی‌نژاد مرتکب اشتباه و گناهی بزرگ شدند..

یکشنبه سیاه مجلس و دولت/ روزی که دشمن شاد شد

“اختلافات را نباید علنی و احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد/ از امروز تا روز انتخابات،‌ هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار گیرد، ‌قطعا به کشور خیانت کرده است”(رهبر معظم انقلاب)

هنوز ماه‌ها از این اخطار بزرگ شرعی رهبر معظم انقلاب نگذشته است، که امروز شاهد اقدامی عجیب در  صحن علنی مجلس شورای اسلامی بودیم. نمی‌دانیم “تأسف‌برانگیز” که لفظ رایج در نوشته‌های انتقادی است، برای این اتفاق زشت در مجلس شورای اسلامی کافی است یا خیر؟ اما تبعات و تأثیرات آن از ذوق‌زدگی مفرط رسانه‌های ضدانقلاب که به پوشش “لحظه به لحظه” این رویداد پرداختند، کاملاً مشهود است. قطعاً حماقت است اگر تصور کنیم که بی‌بی‌سی فارسی و سایر رسانه‌های ضدانقلاب، چنین امکان بزرگی که متاسفانه توسط سیاستمداران و مسئولان برجسته کشور برایشان ایجاد کرده‌اند را در راستای ایجاد تشنج در کشور به کار نگیرند و از آن به سادگی بگذرند.

برخی نمایندگان مجلس و برخی دولتی‌ها باید کلاه خود را بالاتر بگذارند، چرا که یکی از بزرگترین فرصت ها را برای بهره‌جویی بیگانگان فراهم آوردند.

بدون تردید در این موضوع، هم مجلس مقصر بود و هم شخص رئیس‌جمهور قطعا مقصر بود. هنوز هیچ عاقلی نمی‌تواند برای خود توجیهی بتراشد برای این کار رئیس‌جمهور که مصرانه بر تصمیم اشتباه خود بر حفظ مرتضوی در جایگاه ریاست تامین اجتماعی تاکید می‌کردند. پرسش از شخص رئیس جمهور که با اقدام خود موجب ایجاد تشنج در کشور شد، این است که آیا هیچ پست و سمت دیگری برای آقای مرتضوی در کشور وجود نداشت که باید به قیمت به تشنج کشاندن فضای سیاسی در کشور، الا و لابد مرتضوی را در ریاست سازمان تامین اجتماعی حفظ می‌کرد؟

حتی اگر جناب رئیس‌جمهور انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی را حق خود می‌داند، و فرضاً تصور کنیم که رئیس جمهور در این امر محق هم باشد، آیا شرعاً و عقلاً ایشان نباید برای حفظ آرامش در کشور و تبعیت از فرمان نائب امام زمان، از این حق فرضی خود چشم‌پوشی می‌کرد و مرتکب این گناه بزرگ نمی‌گشت؟

آیا ادعای احمدی نژاد درباره التزامش به فصل الخطاب بودن کلام رهبر معظم انقلاب و همچنین ادعاهای انتخاباتی وی مبنی بر تبعیت محضش از ولی فقیه زمان با خطای بزرگ امروزشان به حق زیر سوال نمی‌رود؟

و اما مجلس:
هرچند برخی نمایندگان با فریادهای اعتراضی امروز خود و برخی نطق‌های بعد از سخنان جنجالی امروز احمدی‌نژاد به دنبال آن بودند که تمام توپ اشتباه را به زمین رئیس‌جمهور بیندازند، اما برخی نمایندگان، علی الخصوص برخی عاملان استیضاح وزیر کار، قطعاً به اندازه شخص رئیس‌جمهور در گناه بزرگ امروز شریکند و باید به درگاه الهی توبه کنند.

سوال نگارنده از طراحان استیضاح وزیر کار آن است که آیا نمی‌توانستند از حق قانونی خود برای استیضاح وزیر کار، برای حفظ آرامش در کشور، بگذرند؟

آیا نمایندگان استیضاح کننده بی‌خبر از احتمال بروز چنین رفتارهایی از احمدی نژاد بودند؟ آقای علی مطهری و برخی دیگر که متاسفانه بارها نشان‌داده‌اند بازیگرانی ماهر در زمین دشمن هستند، آیا با خود اندکی نیندیشیدند که اگر استیضاح رای هم بیاورد هیچ مشکلی از کشور حل نمی شود؟ این نمایندگان به خوبی می‌دانند که این استیضاح هیچ ثلمه‌ای به رئیس‌جمهور و مرتضوی وارد نمی‌کند بلکه حتی ممکن است رئیس جمهور شخص مرتضوی را به عنوان سرپرست وزارت کار معرفی کند و تا پایان دولت وی را در این سمت نگهدارند.

امروز را به حق می‌توان “یکشنبه سیاه” مجلس و دولت نام گذاشت. یکشنبه سیاهی که در آن برخی نمایندگان و احمدی نژاد مرتکب اشتباهات ذیل شدند:

۱- نمایندگان استیضاح کننده و شخص رئیس جمهور، فرمان نائب امام زمان و ولی فقیه زمانه را نادیده گرفته، فضای سیاسی کشور را دچار تشنج و اغتشاش و نابسامانی کرده و از این روی مرتکب گناهی بزرگ شدند.

۲- بهترین بهانه و فرصت توسط رئیس جمهور و برخی نمایندگان در اختیار دشمنان قسم خورده مردم و نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت که از آن برای تشدید فشارهای خود علیه ایران استفاده کنند. چه آنکه وقتی مسئولان به مردم و کشور رحم نمی‌کنند، چه انتظاری از بیگانگان می‌توان داشت؟

۳- هم شخص رئیس‌جمهور و هم استیضاح‌کنندگان مرتکب ظلم بزرگی در حق ملت شدند. هم مردم را نسبت به خود مایوس کردند و هم مشکلات اصلی مردم که همانا مشکلات اقتصادی و معیشیتی است نادیده گرفته و به مسائل فرعی دست چندم پرداختند و برای کشور حاشیه‌ای بزرگ ایجاد کردند.

سخن آخر: جناب آقای مرتضوی هم خوب است که بداند در این ماجرا به اندازه برخی نمایندگان و رئیس‌جمهور مقصر است. چه آنکه وی نیز می‌توانست برای حفظ آرامش کشور و به خاطر آخرت خود، از این سمت دنیوی بگذرد و برای کشور و مردم آرامش و برای خود حداقل در این مورد، ثواب اخروی‌، بخرد.

پی نوشت: در شرایط فعلی انصاف آن است که، حداقل رسانه‌های متعهد و انقلابی در کشور، از پوشش رسانه‌ای چنین اقدامات تشنج‌آفرینی که هیچ سود و فایده‌ای برای کشور و مردم ندارد، حتی‌الامکان خودداری کرده و در راستای رسیدگی به مطالبات مردمی و حفظ آرامش در کشور بکوشند.

 

نویسنده: عبدالله عبداللهی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2019-2020 , All Rights Reserved
Design By ShikDL