چهارشنبه , ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
آخرین مطالب:

راهی برای نفوذ در قلب متربی – ایجاد اعتماد عاطفی در متربی

از آنجا که بخش مهمی از سیستم تاثیرگذاری فرهنگی در شجره طیبه صالحین مربوط به ایجاد رابطه دوستی و محبت بین اعضا – و سرگروه و اعضا – بوده .. توجه به این مسئله که یک ارتباط دوستی و محبت آمیز سالم بین سرگروه با متربی باشد حائز اهمیت است.

در این زمینه نکات زیر از سایت شجره طیبه صالحین – پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر – حوزه۲۵۱ تهران گرفته شده است که توجه شما رو به اون جلب میکنم؛

چند نکته کوتاه ولی مهم برای مربی

 عمل به وعده‌ها

به وعده‌های خود عمل کنید. در این صورت:

o   جاذبه ودافعه‌ای قوی از خود به نمایش می‌گذارید.

o   الگویی خوبی در عمل به تعهدات در موعد مقرر هستید.

o   برای متربیان جهت انجام وظایفشان ایجاد انگیزه کرد‌ه‌اید.

رعایت عدالت

بدترین مربّی از نظر فراگیران مربّیی است، که بین آنها تبعیض قایل می شود.

  عدالت را در برابر همه رعایت کنید .مثلاً در هنگام سپردن وظایف به متربیان در فعّالیّت ها و یا جمع آوری نظرات قطع نظر از پیشینه ای که دارند، با آنها رفتار نابرابرانه نداشته باشید و به صورت چرخشی عمل کنید .

 

توجه به قربانیان بی عدالتی

متربیانی را که ممکن است، قربانی بی عدالتی شده باشند، دریابید. در این موارد اگر خدا بخواهد، شما برای همیشه در قلبشان لانه خواهید کرد چرا که در لحظه ای حساس به عنوان فرشته ی نجاتشان از راه رسیده اید.

 

ارتقاء هدف در بحث حضور و غیاب

o اگر می‌خواهید در قلب متربیان راهی پیدا کنید؛ انجام حضور و غیاب ابتدای جلسه را به عنوان یک وظیفه‌ی قانونی و اداری ندانید، بلکه به گونه‌ای عمل کنید، که برداشت متربیان این باشد، که حضور آن‌ها برایتان مهم و باارزش است.

برخورد با بی نظمی

یک مربی قاطع، کار و عملکرد پیش آمده را سرزنش یا تشویق می‌کند؛ نه شخص فاعل را. بی نظمی ها را بی احترامی به خود مپندارید، بلکه آن را مربوط به فطرت انسان و یک امر طبیعی به شمار آورید .

همزبان باوقار

سعی کنید در عین حال که شخصیتی باوقار و محترمانه از خود به نمایش می گذارید، همزبانی موفق برای متربیان محسوب شوید.

 

همینطور:

ایجاد اعتماد در متربی

رازدار بودن

توجه به حضور یا عدم حضور و بررسی علت غیبت ( چون باعث میشود متریب اهمیت خودش را نزد مربی دریابد)

..

یک نظر

  1. سلام علیکم
    ممنون از حضورتون
    شما هم لینک شدید.
    موفق باشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2019-2020 , All Rights Reserved
Design By ShikDL