سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
آخرین مطالب:

راه جذب جوانان به نماز

 شجره طیبه صالحین

..جذب جوانان به نماز…

۱-بالا بردن سطح آگاهی وشناخت آن ها درباره ی نماز؛این کار می تواند با استفاده از شیوه های تشوشق ،اهدای کتاب های مناسب، برگزاری مسابقات وجلسات اموزشی-تفریحی و…….انجام شود.

۲-ارائه الگوی مناسب از سوی والدین،مربیان ودوستان؛ این الگو می تواند اهمیت دادن به نماز اول وقت ،حضور نماز های جماعت، وکار های این چنینی باشد.یکی از الگو های بسیار قابل توجه، «عمل کردن» به آن است؛چنان که امام صادق (ع) می فرماید:«کونوادُعاهَالناس بغیر اَلسِنَتِکُم»؛ با رفتار کردن وکردارتان دین را تبلیغ کنید، نه فقط با زبانتان.

۳-مشاوره با کارکنان دینی و تبلیغی؛ نا آگاهی از حقیقت نماز و فلسفه آن و برخورد های نامناسب والدین و برخی مربیان از عوامل مهم بی میلی برخی از جوانان به نماز است. نادانی نسبت به اهمیت نماز ، بستر مناسبی را انحرافات بعدی به وجود می آورد. تحقیر و برخورد های نامناسب با جوانان در بی رغبتی آن ها به نماز دخالت بسیاری دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2020-2021 , All Rights Reserved
Design By ShikDL