چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین مطالب:

خاطره صالحین – قهر تربیتی و نتیجه آن

خاطره یک سرگروه – مربی

حلقه کودک و نوجوان ( ۱۰ تا ۱۴ سال)

بعد از حدود ۱۰ روز غیبت در حلقه (به خاطر حضور در اردوی جهادی) در بازگشت به مسجد و حلقه،  به دلیل عدم رعایت چند قانون کلی توسط بچه های حلقه، آنها یک هفته از جمیع برنامه های مسجد و حلقه و حتی حضور در مسجد  محروم شدند ( تنبیه). در پایان روز ششم تاب نیاورده و هنگام نماز عشا در مسجد حاضر شدند ( قانون شکنی ) و توطئه مختصری هم برای شکایت بردن از سرگروه به جهت این تنبیه به نزد فرمانده پایگاه ترتیب داده بودند که خوشبختانه با حمایت کامل فرمانده از تصمیمات سرگروه، شکایت بچه ها هم راه به جایی نمی برد.

در نهایت سرگروه به دلیل قانون شکنی های پی در پی و توطئه، با اعضای حلقه قهر تربیتی می کند. شبهای بعد اعضای حلقه با حضور در مسجد و حتی درب منزل سرگروه قصد عذرخواهی و امضای تعهدنامه دارند.. که در روز چهارم از قهر موفق به دیدار سرگروه در مسجد و گرفتن ۵ دقیقه وقت توضیح می شوند.

کرنومتر گوشی سرگروه شروع می شود و نماینده اعضا متن تعهد و عذرخواهی را که قبلا با همکاری هم آماده کرده اند، برای سرگروه قرائت می کند. در پایان تعهد نامه اعضا به همراه یک لوح تقدیر که برای سرگروه ( مربی) آماده کرده اند، به ایشان تحویل داده می شود و ۵ دقیقه به پایان می رسد.

مربی قرار جلسه را فرداشب بعد از نماز، مشروط به این می کند که اعضا، تمام اشتباهات و قانون شکنی های خود در این مدت مکتوب کرده و در جلسه بعد بررسی کنند.

۱- کتلت هم گرفته بودن بچه ها

۲- متن لوح تقدیر رو از روی متن لوح تقدیری که از طرف حلقه دریافت کردن نوشتن

( قهر تربیتی نتیجه میدهد.) ( البته بسیار مواظب باید بود در این امر.. طولانی نشه، بچه ها کاملا متوجه خطاهاشون بشن.. ، این نوع قهر بیشتر از یکبار نشه .. )

تصویر لوح تقدیرو:

loh

۳ نظر

 1. سلام
  با گزارش اردوی مشهد بروزیم..
  خوشحال میشم گزارش رو بخونید و ما رو از نظراتتون مطلع کنید..

 2. سلام
  مرسی که سر زدید و نظرتون رو گفتید..
  خوش به حالتون که شب تولد آقامون پیششون هستید.. ما رو هم دعا کنید..
  دو تا سوال کرده بودید:
  جواب سوال اولتون:برنامه های جانبی ما برای بچه ها زیارت عاشورا و روضه و بازی توی ماشین و زیارت دسته جمعی و وداع دسته جمعی و باغ وحش و سرزمین موج های آبی و … بود.
  و جواب سوال دومتون:اسم اقامتگاه اولیمون رو یادم نمیاد Grin

 3. خیلی مسخره بود اصلا کیف نداد Suspense

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2020-2021 , All Rights Reserved
Design By ShikDL