چهارشنبه , ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین مطالب:

طرحی جالب برای جمع آوری ماهواره ها + تصاویر

مسجد جامع امیرالمؤمنین علیه السلام یکی از مساجد فعال منطقه تهران پارس در شرق تهران به شمار می رود. این مسجد همواره با ارائه و اجرای طرح های جدید و جالبی، تلاش کرده گامی مثبت در راستای فرهنگ سازی عمومی بردارد.

طرحی که امسال این مسجد در دستور کار خود قرار داده، «طرح تحویل داوطلبانه ماهواره به مسجد در مراسم نیمه شعبان» نام داشت. بر اساس این طرح، اهالی منطقه به صورت داوطلبانه ماهواره های خود را به مسجد آورده و تحویل می دادند و در عوض مورد تقدیر مسئولان مسجد قرار می گرفتند.

گفته می شود امسال مسئولان و مجریان این طرح به حول و قوه الهی توانستند تعداد ۱۷۵ دستگاه ماهواره به علاوه دیش آن را به صورت داوطلبانه از اهالی منطقه تهرانپارس تحویل بگیریند.

این اقدام مثبت که نتیجه ای جالب در پی داشته نشان می دهد که از راه مسالمت آمیز و از طریق روش های ابتکاری می توان مردم را از انجام برخی اعمال باز داشت و حتی بدون اینکه نیازی به برخورد باشد، می توان به فرهنگ سازی پرداخت. امید است که مسئولان مربوطه، از این شیوه عبرت بگیرند و به ابتکار شیوه های جدیدی روی بیاورند.

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

جمع آوری ماهواره

 

دانش آموز مسلمان اضافه میکند:
اجرای مشابه این طرح در منطقه ما(منوط به خواست) امکانپذیر و به حول و قوه الهی بسیار هم آسان است، لکن نیازمند استفاده از تبلیغات فشرده و دراز مدت ( مثلا چند ماهه) قبل از اجرای برنامه نهایی هستیم..

در شیوه های جنگ نرم شیوه ای در تبلیغات وجود دارد به نام ” روش قطره چکانی ” یعنی تبلیغات کوچک کوچک ولی دنباله دار. در پایگاههای بسیج در مدت اجرای عملیات اولیه، مطالب لازم در خوراک هایی با قالب های فکر شده و حساب شده و جذاب ( با در نظر گرفتن فرهنگ بومی و میزان شیوع، رده های سنی و …)  بین نمازگزاران و بسیجی ها و سپس بین خانواده های محله توزیع شود ، نظیر بروشور و سی دی هایی که واقعا خوب کار شده باشه، (نه مثلا یک سخنرانی دو ساعته با فیلمبرداری ثابت رو بیان رایت بزنن توزیع کنن… !) . همچنین در محله ها و ایستگاههای اتوبوس و کنار نانوایی ها ۴ تا بنر و پوستر بزنن… حاج آقای مسجد هفته ای دو شب در مورد ضررهای ماهواره ۴ دقیقه بین نماز صحبت کنه (قطره چکانی، کم، نه زیاد و خسته کننده با تاثیر معکوس) و .. خلاصه همه دست به دست هم بدن.. از بسیج و مساجد و اوقاف و شهرداری و امام جمعه و ..

بعد از چند ماه تبلیغات موثر و مخلصانه ( تاکید میکنم مخلصانه، بدون قدرت طلبی و غرور و شاخ شکنی و اینا..) قربه الی الله باشه حتما نصرت خدا هم شامل حال رزمنده ها میشه.. ، قرار و تبلیغات میشه در یک مراسم ملی یا مذهبی شاد و بزرگ که در شهر برگزار میشه، شهروندا داوطلبانه بیان و ماهواره هاشونو تحویل بدن و هر کدام یک یا دو دقیقه هم اگر بخوان، صحبت کنن .. و مورد تقدیر قرار بگیرن و هدیه و محصولات فرهنگی دریافت کنن..

قطره چکانی با تغییر تناوب ادامه پیدا کنه تا همین مناسبت در سال دیگه ..

<

۲ نظر

  1. یک جایی هم بنده شنیدم که گیرنده دیجیتال به اونایی که داوطلبانه تحویل میدن هدیه میدادن

  2. سلام علیکم. خداقوت
    بهتر بود این طرح از جهت تبلیغات و شیوه و چگونگی انجام بیشتر توضیح داده می شد. تا بتوان استفاده کرد.
    ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2020-2021 , All Rights Reserved
Design By ShikDL