پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین مطالب:

« شجره طیبه صالحین » زیر ذره بین رادیو فردا

« شجره طیبه صالحین بسیج» زیر ذره بین رادیو فردا

رادیوفردا : « حلقه‌های صالحین یکی از تشکیلات زیرمجموعه بسیج است و ساختار آن از سوی سپاه پاسداران به سراسر کشور ابلاغ شده‌است . هدف نهایی این طرح تربیت عقیدتی و سیاسی و کادرسازی برای بسیج و کشور از پایین‌ترین سطح ممکن یعنی مساجد و مدارس است ».

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت رادیو فردا (radio farad ) یکشنبه ۳ اردیبهشت (April.22) در خبری به تحلیل و بررسی ساختاری و تشکیلاتی طرح صالحین بسیج پرداخت.

این سایت در ابتدا با بررسی تاریخچه این طرح نوشت: « حلقه‌های صالحین یکی از تشکیلات زیرمجموعه بسیج است و ساختار آن از سوی سپاه پاسداران به سراسر کشور ابلاغ شده‌است. هدف نهایی این طرح تربیت عقیدتی و سیاسی و کادرسازی برای بسیج و کشور از پایین‌ترین سطح ممکن یعنی مساجد و مدارس است ».

ایده اولیه تشکیل حلقه‌های ۱۵تا۲۰ نفره صالحین که تعداد آنها نیز بر اساس یکی از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای تهیه شده، از ایده‌های رهبر جمهوری اسلامی است . این حلقه‌ها در سطح مساجد هر کوچه ، محله ، ناحیه و شهر و استان تشکیل شده‌اند و در سراسر کشور نیز در مدارس و دانشگاه‌ها و سازمان‌ها تمرکز بیشتری دارند اگر چه محدود به مدارس و مساجد نیستند.

اجرای طرح حلقه صالحین از سال ۱۳۹۰ شروع شده و مستندات موجود که به طور علنی منتشر شده نشان می‌دهد سرتیپ نقدی فرمانده بسیج ، خود شخصا استان به استان می‌رود و از نزدیک بر اجرای این طرح سراسری و کشوری نظارت می‌کند .

رادیو فردا در ادامه به جایگاه مهم طرح صالحین در برنامه های سپاه اشاره می کند و می نویسد : « از سوی دیگر در حالی که بسیجی فعال ، از مهمترین رده‌های بسیجی‌ها در ساختار بسیج به شمار می‌رود ، سرتیپ نقدی گفته ملاک اینکه کسی عضو فعال بسیج به شمار آید حضور در طرح حلقه‌های صالحین است » .

حلقه‌های صالحین همچنین وب‌سایت‌های مخصوص به خود را دارند که با دامنه صالحین دات.آی آر شناخته می‌شوند که یکی از شناخته‌شده‌ترین آنها سایت حلقه‌های صالحین تهران است .

رادیو فردا در بخش دیگری از تحلیل خود به بررسی محتوای آموزشی این طرح می پردازد و می افزاید : « از نظر منابع درسی دروس تفسیر قران آیت‌الله مکارم شیرازی و محسن قرائتی و نیز کتاب‌های آیت‌الله مرتضی مطهری از مبانی درسی حلقه‌های صالحین به شمار می‌رود . اما در سطوح بالاتر و کشوری از نظریات و دیدگاه‌های آیت‌الله مصباح یزدی در جلسات منظم با فرماندهان ارشد سپاه و بسیج استفاده می‌شود . مراحل آموزشی حلقه‌های صالحین نیز سطح‌بندی شده و به طور رسمی به سه سطح و مرحله تقسیم شده ‌است. این آموزش‌ها در سراسر کشور سه مرحله دارند که به ترتیب عبارتند از جذب ، تثبیت و رشد . در مرحله جذب به افرادی که برای عضویت در حلقه‌های صالحین مطلوب شناخته می‌شوند امکان ورود به این حلقه‌ها در سطح مساجد و پایگاه‌های بسیج مساجد داده می‌شود.

در مرحله دوم که مرحله تثبیت است ، فرد جذب شده در دوره‌های آموزشی ویژه تحت تعلیم قرار می‌گیرد و در مرحله سوم وارد دوره رشد می‌شود . در این آموزش‌ها بر ارتباطات خارج از کلاس تاکید ویژه شده‌است.در مدارس و در بین دانش‌آموزان نیز که یکی از محوری‌ترین بخش‌های طرح حلقه‌های صالحین است ، شعار محوری این طرح ، هر مدرسه یک حلقه صالحین است و به طور مثال فقط در اراک اعلام شده که ۹۰۰ حلقه صالحین در مدارس تشکیل شده‌است » .

سایت وابسته به سازمان سیا در پایان می نویسد : « و نهایت اینکه در اهمیت حلقه‌های صالحین ، هم سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و هم سرتیپ محمدرضا نقدی فرمانده بسیج به طور رسمی و علنی گفته‌اند این مهمترین برنامه بسیج سپاه پاسداران است » .

گفتنی است یکی از مهم ترین پایگاه های انقلاب در برابر دشمن بسیج بوده است و دشمنان تمامی تحرکات و برنامه های این نهاد مردمی را برای یافتن راه حلی در جهت مقابله با آن ، به دقت زیر نظر دارند.

یک نظر

  1. سلام همسنگر !
    عید فطر مبارک!!!
    خیلی ممنون!! کاش صوت ضبط شده اش رو هم می ذاشتی!!

    لبیک یا امام الخامنه ای

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

افزودن شکلک:

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton
Copyright 2017-2018 , All Rights Reserved
Design By ShikDL